Til innhold

Velg språk

  • no_NO
  • da_DK
  • sv_SE
  • en_GB

Hurtiglenker

  • Kontakt oss
  • Jobb og karriere
  • Hjem
  • Nettstedskart

Du er her:

  • Amesto People-Norges første DNT bedrift

Søk

Meny

  • Forsiden
  • Konsulentutleie
  • Rekruttering
  • Ledige stillinger
  • Registrer din CV

Meny

  • Forsiden
  • Konsulentutleie
  • Rekruttering
  • Ledige stillinger
  • Registrer din CV

Amesto

Stolt hovedsponsor for CARE

Amesto People-Norges første DNT bedrift

Den Norske Turistforening (DNT) vil ha flere friske og turglade medarbeidere på arbeidsplasser landet rundt. Nå innføres DNT bedrift, et tilrettelagt friluftslivstilbud for bedrifter og ansatte. Denne uken blir konsulent- og rekrutteringsselskapet Amesto People den første offisielle DNT bedriften. Alle ansatte får DNT medlemskap i julegave.

 

DNT har lenge sett mulighetene i å kunne gi et tilpasset friluftslivstilbud til arbeidsplasser som en del av HMS arbeidet. Generalsekretær Kristin Krohn Devold mener friluftsliv er en naturlig del av bedriftens helsesatsing.

-         Friluftsaktiviteter passer for alle uansett hvilken form man er i! Det handler om å få mer overskudd og arbeidsglede. Med DNT bedrift tilbyr vi aktiviteter som kan benyttes for å styrke de ansattes fysiske og psykiske helse. Forskning viser at friluftsliv påvirker både vår fysiske og mentale tilstand, det gir bedre humør og bedrer evnen til å mestre stress og endringer, sier Krohn Devold som utfordrer flere arbeidsgivere til å gi sine ansatte naturopplevelser i julegave.

Gjennom DNTs lokale medlemsforeninger får hver bedrift sin lokale turekspert som skal gjøre det enkelt å benytte tilbudet. Konsulentbedriften Amesto som har sitt hovedkontor i Stavanger vil få hjelp av Stavanger Turistforening til lage en plan for turaktiviteter for de ansatte.

Medlemskap i Turistforeningen blir årets julegave til Amestos 75 ansatte, men Amesto liker konseptet DNT bedrift så godt at de gjør medlemskap til et permanent velferdsgode i Amesto People.

Å ansette hele mennesket

I et konsulentselskap er hverdagen for de ansatte ute hos kundene. Da blir det desto viktigere å skape gode faglige og sosiale opplevelser. Amesto People synes visjonen til Turistforeningen er treffende: ”Naturopplevelser for livet”. Hvem vil ikke gi det til sine ansatte?

-         Amesto People ansetter hele mennesket, og i dette omfavnes både familie og fritid. I tillegg er interessen for idrett og friluftsliv stor, noe bl.a. antallet påmeldinger til konkurranser som Nordsjørittet, Birken, grenserittet m.m. viser tydelig.

Turistforeningens tilbud henvender seg til alle aldersgrupper, og åpner derfor for at      hele familien kan komme seg på tur, sier administrerende direktør i Amesto People, Gisle Tungland.

Samarbeidet innebærer at ansettelse i Amesto People er ensbetydende med å være medlem av DNT. Mye av selskapets sosiale liv vil fremover planlegges i et friluftsperspektiv, fortsetter Tungland.

-         Vi oppfatter Turistforeningen som en serviceorientert organisasjon som brenner for å få folk på tur, har lokal tilhørighet, og verdier vi kan identifisere oss med, avslutter Tungland.

Vedlegg:

Faktaboks om DNT Bedrift: http://www.turistforeningen.no/index.php?fo_id=7776
Faktaboks om Amesto People: se vedlegg til denne pressemeldingen.

Turforslag som passer bedrifter som Amesto People:

Stranddalshytta: http://www.stavanger-turistforening.no/cabin.php?ca_id=185&s=s&fo_id=248#trips

Nodhagen på Bersagel: http://www.stavanger-turistforening.no/cabin.php?fo_id=248&search_string=nodhagen&action=S%F8k&lo_id=&ca_owner=&ca_service%5B%5D=B&ca_service%5B%5D=S&ca_service%5B%5D=U&ca_type%5B%5D=D&ca_type%5B%5D=P
Preikestolen basecamp: http://www.turistforeningen.no/bcp/

 

Aktuelt

  • Amesto People på youtube

    Amesto People lanserer egen presentasjonsfilm på youtube.

    • Se filmen her
  • Langsiktige eiere

    Amesto Group er en del av Spabogruppen. Selskapet har store ambisjoner og forventer en omsetning på 525 millioner i 2009. Les Kapital-intervjuet med Spandow-familien som eier Spabogruppen.

    • Les mer
  • Amesto People lanserer Amesto Unique

    Amesto People har foredlet forretningsområdet ”rekruttering til faste stillinger”, ved å etablere Amesto UNIQUE. I Unique rekrutterer vi personell til alle typer faste stillinger, men hovedkategorien er merkantilt personell innen økonomi, regnskap, ledelse, HR og administrasjon.

    • Les mer
« Forrige 1 | 2 | 3 | 4
Viser fra 10 til 12 av totalt 12 artikler

Vis alle nyheter:

  • Aktuelt

Telefon: +47 90 66 55 00, webmaster@amesto.com